Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım, Endonezya’da devam eden 3. İslami Dayanışma Oyunları’nda piste çıkan milli atletlerimizden başarı beklediklerini ifade etti.

Palembang kentinde gerçekleştirilen organizasyonda, Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için mücadele eden milli sporcularımıza Başkan Hüseyin Yıldırım’dan destek geldi. Atletlerimizin Endonezya’dan madalyalarla döneceğine inandığını vurgulayan Hüseyin Yıldırım, “37 kişilik bir kafileyi Palembang’a gönderdik. 5 gün boyunca ülkemiz adına yarışacak olan sporcularımıza maddi ve manevi her türlü desteği sağladık ve sağlamaya devam edeceğiz. İnanıyorum ki oradan önemli başarılarla Türkiye’ye dönecekler ve federasyonumuzun gurur timsali olacaklar. Başarı çıtamızı sürekli yukarı çıkarmak zorundayız ve biz çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz.’’ diye konuştu.

Atletizm Federasyonu’nun zor bir süreçten geçtiğini ve bu süreç içerisinde Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıyla birlikte Başkanlık görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını belirten Hüseyin Yıldırım, Türk Atletizmi için üzerine düşen bir görev olduğunda her zaman bu görevi yapmaya hazır olduğunu ve 28 Eylül Cumartesi günü yapılacak Olağanüstü Genel Kurulu’nda bayrağı, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar’a teslim etmekten memnuniyet duyacağını söyledi.