Macaristan’ın Budapeşte şehrinde yapılan Dünya Masterlar Atletizm Şampiyonasına katılan  Kulübümüz ve Atletizm Federasyonu yetkilileri yurda döndüler.

Budapeşte’ de yapılan Dünya şampiyonası sırasında İzmir Avrupa şampiyonasının standı açıldı.  İzmir’ i tanıtıcı broşürler, organizasyonla ilgili bülten ve hediyelikler dağıtıldı.

Kulüp başkanımız Yavuz Tunç, Dünya Atletizm Masterlar Birliği Başkanı ve Avrupa Masterlar Birliği Başkanı ve kurul üyeleri ile görüştü.

Toplantıya Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali AKSU,  EVACS İZMİR Genel Koordinatörü  Nihat DOKER, Kulübümüz Başkanı Yavuz TUNÇ, Kulübümüz Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Rüştü AKSOY, Türkiye Atletizm Federasyonu Şube Müdürü İhsan MERT ve Şirket Temsilcisi Rodika YAHŞİ  ile EVAA temsilen Başkan vekili, Teknik Delege, Mali işler sorumlusu, Genel Sekreter, izmir delegesi katıldılar.

Toplantıda ; şampiyonaya  50 Avrupa ülkesinden yaklaşık  4000 sporcu, 6000 civarında aile fertleri toplamda 10.000 kişinin gelebileceği, buna göre hazırlıkların yapılması belirtildi. Maraton yarışmasının yapılması ve iki tur olarak planlanması, Yarışların saatlendirilmesi, online kayıt sisteminin 01 Nisan’dan itibaren başlaması ve 15 haziran’ da kapatılması, konaklama yerleri, teknik kitapçığın web e konulması, ulaşım, sigorta , madalyalar, itirazlar, sigorta, jüriler, ödemeler vb. konular ele alındı. 14-15 Nisan 2014 tarihinde EVAA Başkanı tekrar İzmir’e gelmek istediğini belirtti.