Doğu Anadolu bölgemizin çeşitli illerinde görev yapan antrenörlerimizin federasyonumuzdan talep etmiş oldukları Antrenör Eğitim Semineri 10-11 Ekim 2015 tarihlerinde Elazığ da Harvard Dil Okullarının salonun da gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu olan seminerde 3 konu 1 paket olarak Antrenörlere verilmiştir. Bundan sonra yapılacak seminerler antrenörlerimizin eğitimleri ile katılımlarının sağlanabilmesi için aynı statü uygulanacaktır.

Seminer aşağıya çıkartılan konularda yapılmıştır.

Seminerin açılış konuşması Federasyon Başkanı Sayın Fatih ÇİNTİMAR tarafından yapılmış ve geçmişine Değer Vermeyenler geleceklerine Yön Veremezler Sloganı doğrultusunda “ Değerlerimiz Yaşarken de Anılmalı” Sözü doğrultusunda Elazığ ilinin 2 değeri  olan şampiyon Atlet Necdet AYAZ ile Atletizm gönüllüsü Aslan KOÇ’un  kısa öz geçmişleri anlatıldı ve Federasyon Başkanı tarafından ödüllendirildiler. Seminerin açılış programına Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat ACAR ile  Spor Şube Müdürü Akif ESEN de katıldılar. Atletizm Federasyonu Başkanı Sayın Fatih ÇİNTİMAR katkı sağlayanlara Teşekkür plaketi verdi.

Seminerin açılış programı Kanal 23, Kanal E ve Kanal Fırat tarafından çekildi. Kanal 23 ise seminerin tümünü kayıt yaptı ve banttan yayınladı.

Antrenörler verilen Eğitim Seminerinden memnun olduklarını Federasyon Başkanına teşekkür ederek bildirdiler.  Seminer sonunda katılımcılara Elazığ’ın tarihi ve coğrafi özellikleri gezdirilerek tanıtıldı. Ayrıca Elazığ’ın yetiştirmiş olduğu Ahmet AYTAR, Necdet AYAZ’dan sonra ki şampiyon atleti Aslan ÇİFÇİ Kabri başında Oğlu Fatih ÇİFÇİ ve Şampiyon sporcularla birlikte anıldı.

SEMİNER PROGRAMI

  • Sporda Etik Kurallar – Prof. Dr. Cengiz ASLAN Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı,
  • Medya ilişkilerimiz – Vehbi COŞKUN Kanal 23 TV Genel yayın yönetmeni,
  • Kurumsal Yapımız – Necdet AYAZ Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı,
  • Spor Fizyolojisi – Yrd. Doç. Dr. Ayşegül YAPICI Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi,
  • Çocuk Atletizmi – Yrd. Doç. Dr. Fehime HASLOFÇA Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi,

Çocuk Psikolojisi – Doç. Dr. Perican BAYAR Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi,