IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ Antrenör Eğitim Semineri, Elazığ Fırat Üniversitesi’nin talebi doğrultusunda 10-11 Aralık 2015 tarihlerinde Elazığ’da gerçekleştirildi.

Projeye 2014 yılından itibaren dahil edilerek uygulanan “Dopingle Mücadele”, “Çocuk Psikolojisi” derslerine ilave olarak “Eskimeyen Şampiyonlarımız ile Değerlerimiz Yaşarken de Anılmalı ” sloganı doğrultusunda yerel ve ulusal şampiyonlar kursiyerlerle tanıştırıldı ve söyleşi yapmaları sağlandı.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ projesi antrenör eğitim semineri, Elazığ Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Fakültesi dekanlığının talebi doğrultusunda 10-11 Aralık 2015 tarihlerinde Elazığ’da 93 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Federasyonumuzun “1 Milyon Süper Çocuk” hedefiyle Elazığ’da gerçekleştirmiş olduğu “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin çocuk uygulamasına Gönül İhsan Tangülü İlköğretim Okulu’nun 180 öğrencisi katıldı. Katılan öğrencilere sertifika, tişört ve buton rozeti verildi. Okullarına ise bir takım malzeme seti hediye olarak gönderilecek.

Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı ve Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz’ın koordinasyonundaki projenin eğitimini Ege Üniversitesi Öğretim Görevlileri ve aynı zamanda Eğitim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Levent Gençler, Dopingle Mücadele sunumu Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Dopingle Mücadele Komisyonu Genel Koordinatörü Prof. Dr. Rüştü Güner, Çocuk Psikolojisi sunumu ise Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Perican Bayar tarafından verilmiştir.

Türkiye Atletizm Federasyonu başkanlığınca önerilen, IAAF tarafından ise takdir gören “Geçmişine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler” sloganı doğrultusundaki “Eski ama Eskimeyen Şampiyonlarımız” arasından programları uygun olan İsmail Akçay, Mehmet Akgün, Veli Ballı, Mehmet Yurdadön ve Ahmet Altun,  “Değerlerimiz Yaşarken de anılmalı” sloganı doğrultusunda da yerel şampiyonlardan İrfan Özdemir, Nafiz Keke, Niyazi Ayaz, Cahit Kuran ve Aslan Koç davet edilmişlerdir.

Yerel ve ulusal şampiyonlar seminere katılan kursiyerlerle tanıştırılarak söyleşi yaptırılmıştır. Şampiyonlara tören sonunda federasyonumuzca yaptırılan ödüller verilerek teşekkür edilmiştir. Programın moderatörlük görevini ünlü yorumcu, gazeteci ve IAAF projesinin kurul üyesi Haldun Domaç yapmıştır.

Programa davet edilen ulusal şampiyonlar Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu’yu makamında ziyaret etmiş, proje hakkında bilgi vermiştir. Ayrıca ulusal ile yerel şampiyonlar ebediyete intikal etmiş olan Elazığ’ın iki şampiyonu Merhum Ahmet Aytar ile Merhum Aslan Çiftçi’yi mezarları başında ziyaret etmiştir.

HABERLE İLGİLİ GÖRSELLER