Özel Yenimahalle Buse Okul Müdürlüğünün talebi doğrultusunda “IAAF ÇOCUK ATLETİZMİ” Projesi 20 Aralık 2015 Pazar günü Mamak Belediyesinin Spor Salonunda 120 çocuğa uygulanarak gerçekleştirildi.

Federasyonumuzun Çocuk Oyunları koordinatörü Necdet Ayaz’ın koordinasyonunda gerçekleştirilen çocuk uygulamasında Bülent Taşdemir, Mehmet Tümkan, Mehmet Güneş, Nedim Göçer, Muammer Yargülü, Fatma Şahinoğlu,  Gönenç Sevim ve Muratcan  Eraz antrenör olarak görev yaptılar.

Çocuk uygulamasına 120 çocuk katıldı. Uygulamaya katılan çocukların aileleri de tribünde çocuklarını izledi. Uygulama sonunda çocuklara “Sertifika ile 1 Milyon Süper Çocuk” sloganlı buton rozet verildi.

Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz da tribünde çocukları izleyen anne ve babalara proje hakkında bilgiler verdi. Ve bu önemli projeyi talep eden Özel Buse Okul yönetimine, Katılan çocuklara ve uygulamayı seyreden Anne ve Babalara teşekkür etti.

Özel Buse Okulu yönetimi de Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve ekibine bu uygulamayı çocuklarına uygulatılmış olmasından dolayı memnuniyetini bildirdi ve görev alan kişilere de teşekkür plaketi sundu.