2016 yılının ilk IAAF Çocuk Atletizmi semineri İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş’nin talebi doğrultusunda 14-15 Ocak tarihlerinde Ataköy Spor Salonu’nda yapıldı. Seminere 38’i Spor AŞ çalışanı olmak üzere toplam 85 kursiyer katıldı.

IMG_1182

IAAF Çocuk Atletizmi Antrenör Eğitim Semineri’nde Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz açılış konuşmasında projenin 196 ülkede olduğu gibi ülkemizde de 2014 yılından bu yana uygulandığını ve programa yapılan ilavelerin IAAF tarafından takdir edildiğini belirtti.

IMG_0664

Ayaz, projeye yapılan ilaveler konusunda katkıları sağlayan Federasyon Başkanı Fatih Çintimar’a, Genel Sekreter Fahrettin Yıldız’a ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile semineri talep eden Spor A.Ş. Genel Müdürü’ne ve katılımcılara teşekkür etti.

IMG_0660

Eğitim semineri ile 7-12 yaş gurubundaki çocuklara yaptırılan uygulamalar Dokuz Eylül Üniversitesinde Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda Eğitim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Levent Gençler tarafından verildi. Sporda Çocuklara Psikolojik Yaklaşım sunumunu bir başka Eğitim Kurulu üyemiz Ankara Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Perican Bayar yaptı.

IMG_1054

Geçen yıl projeye dâhil edilen “Madde Bağımlılığı ve Çocuklar” sunumu ise Ankara Üniversitesinde Öğretim Üyesi ve Üniversiteler Spor Federasyonu Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu tarafından verildi.

IMG_1121

2016 yılında projeye dâhil edilen “Fair-Play” sunumu ise Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair-Play Komisyonu Üyesi ve aynı zamanda Çocuk Oyunları Koordinatörlüğü Proje- Sponsorluk ve Medya Kurul Üyesi Haldun Domaç tarafından anlatıldı.

IMG_1170

UNUTULMAZ ATLETLER KÜRSÜDE
2014 yılında projeye “GEÇMİŞİNE DEĞER VERMEYENLER GELECEKLERİNE YÖN VEREMEZLER” sloganı doğrultusunda dâhil edilen, “Eskimeyen Değerlerimiz” bölümüne ise İsmail Akçay, Ali Ergenç, Fikret Çetinkaya, Selahattin Yıldız, Ali Polat, Mehmet Naili Baskan, Turhan Göker, Nursel Gülay, Aynur Taşdemir, Turhan Şahin, Ekrem Özdamar, Necati Çeteci, Hülya Figen Karadağ ve Şükrü Çaprazlı programları uygun oldukları için davet edildi. Eskimeyen değerlerimizin özgeçmişleri tek tek yansıda gösterildi ve konuşma yapmaları için kürsüye davet edildi. Konuşmalarından sonra kendilerine Atletizm Federasyonu tarafından ödüller sunuldu.

Eskimeyen değerlerimiz, IAAF Çocuk Atletizmi projesine dahil edilerek uygulanan bu uygulamadan çok mutlu olduklarını ve onur duyduklarını belirterek, “Eskimeyen değerlerine değer verenlere biz de teşekkür ediyoruz” diyerek memnuniyetleri belirttiler.

Seminerin ikinci gününe Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Spor A. Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar da katıldı.

12552943_10153920608937082_586407946796727651_n

UYGULAMAYA 155 ÖĞRENCİ KATILDI
Seminer sonunda Federasyonu Başkanı Çintimar semineri talep eden Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a plaket vererek teşekkür etti. Ayrıca yarınlarımızın teminatı olan bu önemli projeyi geliştiren ve başarılı bir şekilde uygulamakta olan Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz ile ekibine de teşekkür etti.

IMG_1212

Seminerin uygulama bölümüne ise Medeni Berk İlkokulu’ndan 155 öğrenci katıldı. Öğrencilere de sertifika, tişört ve “1 milyon süper çocuk” sloganlı buton rozet hediye edildi. Ayrıca uygulamaya katılan öğrencilerin okuluna bir takım malzeme seti gönderilerek pilot okul seçileceği de açıklandı.