Federasyonumuzun 2016 yılı faaliyet programında yer alan Turkcell Türkiye 14 Yaş Altı (U14) Salon Şampiyonası, 30-31 Ocak 2016 tarihlerinde Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda yapılacaktır. Yarışmaların teknik toplantısı, 29 Ocak Cuma günü saat 17:00’den itibaren Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nun konferans salonunda yapılacaktır.

Yarışmalar, IAAF Teknik Kuralları ve TAF Yarışma Talimatı’na uygun olarak düzenlenecektir. Sporcular yarışmalara 2016 sezonu vizeli lisansları ile katılacaklardır. Kulüp ya da ferdi lisansını ibraz edemeyen sporcular yarışmaya alınmayacak, protestolu yarışmalarına izin verilmeyecektir.

Türkiye Atletizm Federasyonu Yarışma Talimatı’nın 7. Maddesi gereği; “Fiziksel görünümü yaş grubuna uygun olmayan sporculardan, Üniversite veya Devlet Hastanesinden alınmış olan fotoğraflı ve Başhekim onaylı, ana yaşını belirten kemik testi raporunun Tespit Komisyonu’na sunması” istenecektir. Hastane doğum raporunun ibraz edilmesi halinde, kemik testi raporu aranmaz. Söz konusu doğum raporu ve/veya kemik testi raporlarının son üç ay içinde alınmış olması gerekmektedir.

Fiziksel görünümü yaş grubuna uygun olmayan ve yaşını belgelendiremeyen sporcular, Yarışma Doktoru, bir Teknik Kurul Üyesi ve Yarışma Direktörü’nden oluşan Tespit Komisyonunca uygun görülen üst yaş grubunda yarıştırılırlar.

Yarışmaya katılacak sporcuların temsilci ve antrenörlerinin bu hükmü dikkate alarak hareket etmeleri gerekmektedir.

Yarışma statüsünü görüntülemek için tıklayınız

Kayıt formunu görüntülemek için tıklayınız

Yarışma programını (taslak) görüntülemek için tıklayınız