36. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu 21 Şubat 2016 tarihinde Trabzon’da düzenlenecek.

Yarışmanın Teknik Toplantısı 20 Şubat 2016 tarihinde saat 17:30’da, kayıt ve ödül töreninin yapılacağı Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacaktır.

Yarışmalar, Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak olup yarışmalara katılacak sporcu, idareci ve antrenörlerin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinden alacakları tasdikli kulüp veya ferdi isim listelerinin bir adedini federasyon görevlisine vermek zorundadırlar (Silinti, kazıntı ve isim ilavesi yapılmış listeler kabul edilmeyecektir).

Yarı Maraton ve 10 kilometre kayıtları, trabzonyarimaratonu.com sitesinden ve 20 Şubat 2016 tarihindeki teknik toplantıya kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çok Amaçlı Salonu’nda yapılacak olup, kayıt yaptıranların çipleri burada verilecektir. Teknik toplantı sonrasında kayıt alınmayacaktır. Ancak mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanların kararını teknik delege verecektir.

Not: Trabzon Yarı maratonu aynı zamanda Türkiye Yarı Maraton Şampiyonası olarak seçme niteliğindedir. Yarış sonuçlarına göre sporcuların performansı ışığında yurtdışı yarışma ve kampa alma değerlendirilmesi yapılacaktır.

TRABZON YARI MARATONU YARIŞMA STATÜSÜ