Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’ne (IAAF) üye 196 ülkede olduğu gibi ülkemizde de 2014 yılından itibaren yoğun bir şekilde uygulanan “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin değerlendirme toplantısı 13-14 Şubat 2016 tarihlerinde Eskişehir de yapıldı.
Toplantıda Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin 2014 yılından itibaren başarılı bir şekilde organize edildiğini, bu durumun “IAAF“ Yetkilileri tarafından da bilindiğini ve de takdir edildiğini söyledi.
Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza yönelik gerçekleştirilen bu önemli projenin çok daha farklı ve etkili bir şekilde organize ediliyor olmasının önemli olduğunu belirten Ayaz gerekli olan desteği veren başta Federasyon Başkanımız Sayın Fatih Çintimar olmak üzere Genel Sekreterimiz Sayın Fahrettin Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyelerine ayrı ayrı teşekkür etti.
Projenin 2014 yılından itibaren uygulanışı ile ilgili detaylı bilgi ve görüntüleri katılımcılara veren Ayaz görüş ve önerilerde bulunmalarını istedi. Katılımcılar da yapılan çalışmaların son derece iyi ve de başarılı bulduklarını belirttiler. Özellikle “Geçmişine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler” sloganı doğrultusunda “Eskimeyen Değerlerimiz” in bu önemli projeye dâhil edilmiş olmasının ise önemli olduğunu belirterek Federasyon Başkanı Sayın Fatih Çintimar ile Çocuk Oyunları Koordinatörü Sayın Necdet Ayaz ve ekibine teşekkür ettiler.
“Eskimeyen Değerlerimiz” programına ise ağırlıklı olarak Eskişehir ilinden ve programları uygun olan Şükrü Saban, Orhan Aydın, Birsen Saban, Suude Dalkılıç, Fevzi Cavcar, Adil Pilgir, Gülcan Özkan, Mithat Şahin, Muammer Daldaban, Hanife Sağlam ve Şefik Sivrikaya davet edildi. Davet edilen “Eskimeyen Değerlerimiz ”in resimli özgeçmişleri slayt ortamında, Moderatör Haldun Domaç tarafından katılımcılara tanıtıldı ve de ödülleri verildi.
Toplantının yapıldığı tarih 14 Şubat sevgililer günü olması nedeniyle katılımcılar arasında bulunan bayanlara Atletizm Federasyonunca birer gül takdim edildi.