Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda iki günlük heyecan sona erdi. Şampiyonada ikinci günde de dört rekor kırılırken toplam rekor sayısı sekize ulaştı.

Ataköy’de yapılan Turkcell Büyükler ve Gençler Salon Atletizm Şampiyonası’nda heyecan sona erdi. İlk gün kırılan dört rekora ikinci günde de dört rekor eklendi.

İkinci günün en heyecanlı eşleşmesi Yavuz Can ile Batuhan Altıntaş arasındaydı. 400 metrede salon rekoru kıran iki atletin kıyasıya yarışında Yavuz Can, Reşat Oğuz’a ait 21.28’lik 200 metre salon rekorunu 17 yıl sonra yeniledi. Yavuz’u son metreye kadar yakından takip eden Batuhan Altıntaş ise 21.33 koşarak İzzet Safer’e ait U-23 rekorunu 0.01 farkla kırdı.

Erkekler üç adımda Samsun’dan Musa Tüzen, 15.85’lik bir atlayışla şampiyonluğu kazanırken, kendisine ait U-23 rekorunu üç santimetre geliştirdi.

60 metre engellide ise İstanbul’dan Mikdat Sevler, 7.91’lik dereceyle bir hafta önce yaptığı rekoru geliştirerek gençler Türkiye rekoruna imza attı.

700 atletin katıldığı şampiyonanın ardından gözler Balkan Salon Şampiyonası’na çevrildi. Şampiyona sonrası yapılan derecelerle oluşturulacak Balkan Şampiyonası takımı hafta başında açıklanacak.

SONUÇLAR
Büyük Kadınlar
Büyük Erkekler
Genç Kadınlar
Genç Erkekler

Şampiyonada Kırılan Rekorlar