Kariyerinde 60 ve 110 engellide defalarca Türkiye rekoru kıran ve milli takımımızda başarıyla görev yapan atletimiz Batuhan Buğra Eruygun’a önümüzdeki hafta geçireceği ameliyatı öncesinde arkadaşları tarafından moral verildi.

Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda ikinci gün duygusal anlar yaşandı. 60 metre engelli yarışına çıkan finalistler, 29 Şubat’ta kanser ameliyatına girecek olan 24 yaşındaki arkadaşları Batuhan Buğra Eruygun’un resminin basılı olduğu tişörtlerle salona çıktılar. Yarış sonrasında tribünden inen Batuhan’ı da aralarına alan atletler, teker teker Batuhan’ı kucaklayıp moral verdi. Federasyon Başkanı Fatih Çintimar da Batuhan’a geçmiş olsun mesajını ileterek bir ihtiyacı olup olmadığını sordu ve moral verdi.

Çok moralli olduğu gözlerden kaçmayan Batuhan, daha sonra Başkan Çintimar ile birlikte madalya seremonisi için Batuhan’ı da yanına alıp podyuma çıktı. Çintimar, madalyaları dağıttıktan sonra Eruygun’a atletizm camiasından gelen geçmiş olsun mesajlarıyla bir çok imzanın bulunduğu milli takım formasını verdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak milli atletimize acil şifalar diliyor ve bir an önce pistlere geri dönmesini bekliyoruz.