İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. desteğiyle ilk kez düzenlenecek Athletics İstanbul Uluslararası Atletizm Yarışmaları’nın basın toplantısı Ataköy’de yapıldı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, milli sporcular Yavuz Can, Emel Dereli ve Demet Parlak’ın katıldığı toplantıda etkinlikle ilgili bilgiler verildi.

Federasyon Başkanı Çintimar, Athletics İstanbul salon yarışmasının Spor A.Ş. ile işbirliği içinde büyümesini ve dünya çapında bir organizasyon haline gelmesini hedeflediklerini belirtti. TAF Başkanı, organizasyonun ilki olmasına karşın NTV Spor televizyonundan canlı yayınlanacağını hatırlayarak “Atletizmin televizyonda varlığı ne kadar fazla olursa o kadar fazla gelişir. Bu açıdan Athletics İstanbul’a önümüzdeki yıllarda daha büyük yıldızlar getirerek bu organizasyonu IAAF’ın yarışma takviminde önemli bir noktaya getireceğiz” dedi.

Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ise yaptıkları işleri dünyanın dikkatini çekecek şekilde organize ettiklerini belirtirken, “Bu yarışmayı da herkesin izlediği bir yarışma haline getireceğiz. Federasyonumuza bu konuda bize verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Özbayraktar, yeni yarışmaları Athletics İstanbul’u, Spor A.Ş’nin atletizmle ilgili projeleri olan Mobil Spor, Fun Run, Vodafone İstanbul Maratonu ve Yarı Maratonu’yla birlikte bir bütünün parçası olarak planladıklarını ifade etti.

27 Şubat’taki Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda yarışacak atletlerle birlikte İtalya, Litvanya gibi ülkelerden de katılımın olduğu Athletics Istanbul, 25 Şubat Perşembe günü saat 12:00-16:00 saatleri arasında Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda yapılacak ve NTV Spor’dan canlı yayınlanacak.