Ukrayna Olimpiyat Komitesi’nin bu yıl 10. kez düzenlenediği Yılın Spor Kahramanları galasına TAF Başkanı Fatih Çintimar, Sergey Bubka tarafından özel olarak davet edildi. 

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 8 Nisan akşamı Kiev’de yapılacak olan ‘Sport Heroes of the Year Ukraine’ (Ukrayna Spor Kahramanları Galası) ödül törenine katılacak. IAAF Asbaşkanı Sergey Bubka tarafından etkinliğe davet edilen Çintimar, efsanevi sırıkçıyla ayrıca akşam yemeğinde bir araya gelecek. Ukrayna Atletizm Federasyonu Başkanı Igor Hotsul ile de bir görüşme yapacak olan TAF Başkanı, daha sonra Hollanda’ya geçerek Rotterdam Maratonu’nda 10 Nisan Pazar günü bu yarışta mücadele edecek olan Türk atletleri izleyecek.

BEYAZIT VE YILDIZ MINSK’E GİDİYOR 
Fatih Çintimar’ın Ukrayna’da olması nedeniyle Minsk’te yapılacak olan European Athletics CEO Konferansı’na TAF adına Başkan Vekili İsmail Beyazıt ve Genel Sekreter Fahrettin Yıldız gidecek. Avrupa Atletizm Birliği’nin organize ettiği ‘Atletizmin Marka Değerini Yaratmak’ başlığındaki üç günlük toplantı, 8-10 Nisan’da Minsk’te yapılacak. CEO toplantısında altı ayrı oturum yapılacak.