İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’nin organize ettiği Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda bu yılki mücadele 24 Nisan Pazar günü ünlü atletlerin katılımıyla yapılacak.

Çırağan Sarayı’nda yapılan basın toplantısıyla katılım listesinin açıklandığı Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda dünya yarı maraton rekortmeni Zersenay Tadesse e yer alacak. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ve Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk’un yer aldığı basın toplantısında medyaya yarışla ilgili bilgiler verildi.

Yenikapı-Eyüp hattındaki yarışta bu yıl dünya yarı maraton rekortmeni Eritreli Zersenay Tadesse de koşacak. Yarı maratonda 58:23’lük rekoru elinde tutan Tadesse’ye 10 ve 15 kilometre yol rekortmeni Kenyalı Leonard Patrick Komon ve 10 bin metre Avrupa üçüncüsü milli atletimiz Ali Kaya eşlik edecek.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, basına yaptığı açıklamada Ali’nin başarılarına değinerek, “Atletizmin topluma yayılmasına büyük katkı yapan bu yarışta çok iyi atletlerle koşacak olan Ali’nin ipi göğüsleyen sporcu olmasını diliyorum. Kendisi Olimpiyatlar’da da madalya aday isimlerden birisidir” diye konuştu.

24 Nisan 2016 Pazar günü yapılacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda yaklaşık 7500 koşucunun start alması bekleniyor.

>>> taf.org.tr