Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu, Fatih Çintimar başkanlığında Ankara’da toplandı. Toplantıda Rio ve Amsterdam öncesi hazırlıklar ve Mersin’deki iki Avrupa organizasyonu masaya yatırıldı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu aylık olağan toplantısını Ankara’da yaptı. Fatih Çintimar’ın başkanlık ettiği toplantıda milli takımların Rio 2016 hazırlığı ve Amsterdam’daki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın teknik detayları konuşuldu.

Yönetim Kurulu toplantısında Mersin’de önümüzdeki ay ev sahipliği yapılacak Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası ve 10 Bin Metre Kupası’nda gelinen son durum da değerlendirildi. 10 bin Metre Kupası’nda Ali Kaya’nın Avrupa rekoru olasılığı üzerine bir planlama hakkında fikirlerin sunulduğu bu bölümde, organizasyonla ilgili şu ana kadar süren hazırlıklarda bir aksaklık olmadığının altı çizildi.

Toplantıda gündeme gelen bir başka konu, Türkiye’nin başarılı mücadelesi sonrasında WADA’nın öncelikli takip listesinden çıkmasıydı. Dopingle mücadelede gelinen noktada Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Anti-Doping Ajansı (TADA) denetiminde mücadeleye devam edeceği vurgulandı.