Olimpiyat Oyunları’nın başlamasına 100 gün kala Türkiye’nin Rio’yu garantileyen atletleri çalışmalarını sürdürüyor. Antalya, Mersin, İzmir, Erzurum ve Kenya’daki kamplarda antrenmanlar aralıksız devam ediyor.

5 Ağustos’taki açılış töreniyle başlayacak olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na 27 Nisan itibariyle tam 100 gün kaldı. Türkiye, şu ana kadar baraj geçen 26 atletini Olimpiyatlara kadar 40’a yükseltme hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Sporcularımız ise kamplarda hazırlıklarına devam ediyor.

Olimpiyatlar için baraj geçme döneminin açıldığı 1 Mayıs 2015’ten beri sprintten gülle atmaya, maratondan 3000 metre su engelliye kadar toplam 26 atletimiz Rio için baraj geçti. Maratonda altıya inecek liste için şu anda dokuz aday bulunurken, kafiledeki isimlerin temmuz ayına kadar 40’a ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Atletlerimiz, bu yoğun sezonda çalışmalarına erkenden başlayıp “Rio 2016” parolasıyla idmanlarını aksatmadan sürdürüyor. Sprinterler ve yürüyüşçüler Antalya’da, mesafeciler Kenya ve Erzurum’da, atıcılar Mersin ve İzmir’de kampta bulunuyor.

Öte yandan Olimpiyatların yenilenmiş maraton ve yürüyüş krokileriyle birlikte atmalarda da kullanılacak malzeme listesi belirlendi. Bu bilgileri ve atletlerimizle ilgili tüm ayrıntıları web sitemizdeki RIO 2016 ÖZEL bölümünde bulabilirsiniz.

>>> taf.org.tr