İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’nin “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile hayata geçirdiği Fun Run Series’in üçüncüsü Pendik Belediyesi’nin desteğiyle, Türk Kızılayı’nın “İyilik Koşusu” konseptinde “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” sloganı ile 15 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da Pendik’te koşulacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu olmak üzere; Türkiye’deki yol yarışları katılımcı sayılarını arttırabilmek, onlara alternatif yarışlar sunabilmek ve koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile 6 etaplık yol yarışı serisi; “Fun Run Series”i hayata geçirdi.

İstanbul’daki çeşitli İlçe Belediyeleri ile birlikte o ilçelerin en uygun parkurları tespit edilerek planlanan Fun Run Series etaplarının üçüncüsü 15 Mayıs Pazar günü saat 10.00’de Pendik Belediyesi’nin desteği ile Kızılay “İyilik Koşusu” konseptinde Pendik sahil şeridinde koşulacak. Koşunun tüm geliri Türk Kızılayı’na bağışlanacak.

Fun Run Series Pendik Etabı; Pendik Sahil Yolu’nda bulunan, The Green Park Otel yanındaki Pazar yeri önünden Kartal istikametine doğru start alacak. Sporcular İDO İspark önündeki göbekten geri dönecek ve Tuzla yönüne doğru koşacaklar. Sahil Yolu Bulvarı – Liman Caddesi ayrımına gelen sporcular buradan tekrar Kartal yönüne dönerek başlangıç noktasına ulaşacaklar. Yarış, aynı güzergâhta 2 turun atılmasıyla sona erecek.

PROGRAM AKIŞI:

09.00 Sporcuların Çanta Teslimi Başlangıcı
09.00 Parkurun Araç Trafiğine Kesilmesi
09.30 Sporcuları Isındırması
10.00 Yarış Startının Verilmesi