İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’nin “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile hayata geçirdiği Fun Run Series’in üçüncü etabı Pendik Belediyesi’nin desteğiyle, Türk Kızılayı’nın “İyilik Koşusu” konseptinde “İstanbul’u İyilik İçin Koşuyorum” sloganı ile Pendik’te koşuldu.

İstanbul’daki çeşitli ilçe belediyeleri ile birlikte o ilçelerin en uygun parkurları tespit edilerek planlanan Fun Run Series etaplarının üçüncüsü Pendik Belediyesi’nin desteği ile Kızılay “İyilik Koşusu” konseptinde Pendik sahil şeridinde koşuldu. Koşunun tüm geliri Türk Kızılayı’na bağışlandı.

Fun Run Series Pendik Etabı’nın startını İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin ve Kızılay Başkanı Kerem Kınık verdi.

Sunuculuklarını Hasan Yalnızoğlu ve Merve Aydın’ın üstlendiği organizasyonda sporcular Pendik Sahil Yolu’nda bulunan, The Green Park Hotel yanındaki Pazar yeri önünden Kartal istikametine doğru start aldı. Sporcular İDO İspark önündeki adadan geri dönerek Tuzla yönüne doğru koştular. Sahil Yolu Bulvarı – Liman Caddesi ayrımına gelen sporcular buradan tekrar Kartal yönüne dönerek başlangıç noktasına ulaştılar. Yarış, aynı güzergâhta 2 turun atılmasıyla sona erdi.

Kızılay adına 87 yaşındaki   Erdoğan Dulda ve eski milli atletlerden Serap Aktaş’da yarıştı.

Fun Run Series Pendik Etabı’nda kategoriler ve dereceler şöyle;

Erkekler Kategorisi

  1. Aykut Taşdemir 23′ 03”
  2. 2,Murat Güneş 24′ 50”
  3. 3.Hüseyin Polat 25′ 25”

 

Kadınlar Kategorisi

1.Yeliz Kurt 28′ 05”

2.Çiğdem Gezici 30′ 07”

3.Feyza Bahadır 30′ 59”

 

Genel Sıralama