Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası ve Uluslararası Sprint Kupası’nın basın toplantısı Erzurum’da yapıldı. 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun organize ettiği Büyükler Türkiye Şampiyonası ve 2. Uluslararası Sprint ve Bayrak Kupası’nın tanıtım toplantısı yerel medyanın katılımıyla gerçekleştirildi. Kendisi de Erzurumlu olan TAF Başkanı Fatih Çintimar’ın ev sahipliği yaptığı toplantıda basın mensupları iftar yemeğinde ağırlandı.

Çintimar, Olimpiyatlar öncesinde organizasyonun öneminden bahsederken, Erzurum’daki yüksek rakımda sprint dallarında çok iyi dereceler beklediklerini söyledi. Geçen yıl Erzurum’da Türkiye rekoru kıran Yavuz Can’ın bu yılki organizasyona da bugün (10 Haziran Cuma) deneme yarışındaki koştuğu 45.75 ile iyi bir giriş yaptığını söyleyen Çintimar, pazar günü 4×400’den umutlu olduklarını vurguladı. Çintimar, toplantıda yanında bulunan genç sırıkçı Demet Parlak’tan da övgüyle bahsederek, rekortmen milli atleti Erzurumlu gazetecilere tanıttı.

Basın toplantısında konuşan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitçi ve AK Parti milletvekili İbrahim Aydemir de, bu organizasyonların Erzurum’daki spor kültürüne ve kente olan katkılarından söz ederek emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Basın toplantısında milli atletler Demet Parlak ve Yavuz Can, bu yılki hedeflerini anlatırken, hedeflerinin rekorlarını daha da geliştirmek olduğunu söylediler.

Toplantıda bulunan Erzurum Vali Yardımcısı Fatih Gül ve Erzurum Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Fuat Taşkesenligil sporculara başarılar dilerken, organizasyonun verimli geçmesi temennisinde bulundular.

SPORTS TV YAYINLAYACAK
Bugün yapılan 400 metre deneme yarışmalarıyla açılan Erzurum’daki atletizm festivali, Cumartesi ve pazar günü zorlu mücadelelerle sürecek. Yedi ülkeden katılımın olduğu 4×100 ve 4×400 bayrak yarışmalarında olimpiyat kotası kovalanırken, sprint dallarında da misafir atletler bireysel olarak yarışacak.

Yarışmaları Cumartesi günü 13.30 dan pazar günü ise  saat 15:00’den itibaren Sports TV canlı olarak ekranlara taşıyacak.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VE SPRINT KUPASI – YARIŞMA PROGRAMI