Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası İtalya’nın Arco kentinde yapılırken, Türkiye iki altın, iki de bronz madalya elde etti. Genç erkeklerde takım halinde Avrupa şampiyonu olduk.

İtalya’nın ev sahipliğindeki Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası’nda Türkiye toplam dört podyum elde etti. Genç erkeklerde takım birinciliği ve bireysel şampiyonluk takımımızın olurken, büyüklerde Ahmet Arslan kariyerinde sekizinci kez Avrupa madalyası elde etti.

Genç erkekler yarışında 40 atlet finiş görürken, 8.5 kilometrelik mücadeleden Ferhat Bozkurt galip ayrıldı. Genç atletimiz 39 dakikada finişe gelirken, 39:36 yapan Mustafa Göksel de bronz madalya aldı. İlk 15 içinde finiş gören Abdulmuttalip Kervan ve Kenan Sarı’nın da katkısıyla Türkiye takımda da altın madalyaya ulaştı.

dagkosusu

Büyük erkeklerde 12.3 kilometrelik mücadelede yarışan Ahmet Arslan üçüncü sırayı elde ederken, kariyerine bir madalya daha ekledi. Yarışta Şeyhmus Sarıhan 28., Onur Aras 36., Ayhan Sağlam ise 41.’liği elde etti. Büyük kadınlarda Senem Eser 28., Nursel Karakaş 34., Elif Tozlu 40., Derya Kaya ise 42. oldu.

Genç kadınlarda en iyi sonucu 12. olan Gülbahar Çetin elde ederken, Rahime Tekin 19., Burcu Subatan 20., Elif Aslan da 27. sırada müsabakayı tamamladı.

AVRUPA DAĞ KOŞUSU ŞAMPİYONASI 2016 – SONUÇLAR

>>> taf.org.tr