Rio’da 12 Ağustos’ta başlayacak atletizm müsabakaları öncesinde Jamaikalı sprint yıldızı Usain Bolt, Olimpiyat Köyü’nde karşılaştığı atletlerimize başarılar diledi.

Olimpiyat Oyunları devam ederken, atletizme geri sayım da tamamlanmak üzere. 12 Ağustos Cuma sabahı başlayacak olan zorlu mücadelede yer alacak olan atletlerimiz son hazırlıklarını yapıyor.

Olimpiyat Köyü’nde dün Usain Bolt ve Asafa Powell ile bir araya gelen atletlerimizden Emre Zafer Barnes ve İzzet Safer, ünlü sprinter ile sohbet etti. Jamaika kökenli olan Barnes, daha önceden tanıdığı Bolt ve Powell’a Türkiye’yi anlatırken, 4×100 bayrak yarışında Ay-yıldızlı takımın da Jamaika ile mücadele vereceğini hatırlattı. Eski 100 metre rekortmeni Asafa Powell ise Barnes’in antrenörlüğünü yapan abisi Donovan Powell sayesinde Türkiye’nin sonuçları hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Usain Bolt ve Asafa Powell, İzzet ve Emre Zafer ile poz verirken, birbirlerine yarış için şans dilediler. Emre Zafer Barnes, 100 metrede Jamaikalı yıldızlarla aynı dalda yarışırken, İzzet Safer de 4×100 takımında mücadele verecek.

>>> taf.org.tr