Olimpiyatlarda atletizmin ikinci yarışma gününde yedi atletimiz pistte olacak. Gün sonundaki 10000 metre finalinde Ali Kaya ve Polat Kemboi Arıkan madalya için yarışacak.

Rio Olimpiyat Stadı’nda atletizmin ikinci gün yarışmaları 13 Ağustos Cumartesi TSİ 15:30’da açılacak. Milli takımımızın üç kişilik tam kotayla temsil edileceği kadınlar 3000 metre su engelli branşında ise seçmeler 16:05’te başlayacak. Üç seri halinde koşulacak bu dalda sırasıyla Özlem Kaya, Meryem Akdağ ve Tuğba Güvenç mücadele verecek. Sabah seansının sonundaki 100 metre seçmelerinde ise Jak Ali Harvey ve Emre Zafer Barnes sahne alacak.

Akşam koşulacak erkekler 10000 metre finalinde ise Türkiye’nin madalya umutlarından Ali Kaya ve Polat Kemboi Arıkan mücadeleye çıkacak. Amsterdam’da Avrupa şampiyonu olan Polat ile bu dalın Türkiye rekortmeni ve son Avrupa ikincisi Ali Kaya, 10 bin metrede Mohamed Farah, Geoffey Kipsang, Galen Rupp gibi büyük atletlerle madalya alabilmek için mücadele verecek. Yarış TSİ gece 03:27’de başlayacak.

KIVILCIM VE TUĞÇE ELENDİ
Öte yandan ilk günün sonunda TSİ sabaha karşı yapılan çekiç atma kadınlar elemesinde yarışan atletlerimiz Rio 2016’ya veda etti. Kıvılcım Kaya Salman 64.79’luk derecesiyle 26’ncı, Tuğçe Şahutoğlu ise 67.05’lik atışıyla 21’inci sırayı alıp elendi. Bu dalda en son 70.30’luk atış finale gitti.