Rio 2016’da atletizmin dördüncü gününde beş atletimiz eleme müsabakalarında boy gösterecek. 

Rio Olimpiyatları’nda 15 Ağustos 2016 Pazartesi günü programında atletlerimizden beş tanesi daha zorlu mücadelelere çıkacak.

Üç adım atlamada Avrupa altıncısı Şeref Osmanoğlu, finale kalabilmek için sabah seansında yarışacak. 27 yaşındaki Şeref, TSİ 15:30’da başlayacak B Grubu’nda 16.95’lik final standardını yakalamaya çalışacak. Osmanoğlu, bu dereceyi atlarsa aynı zamanda Türkiye rekorunu da yenilemiş olacak.

45 atletin yarışacağı erkekler 3000 metre su engellide ise üç atletimiz yarışacak. İlk seride Halil Akkaş, ikinci seride Aras Kaya, son seride ise Tarık Akdağ Langat müsabakaya çıkacak. 15 atletin finalde yarışacağı bu dalda atletlerimiz birbirinden zorlu isimlerle yarışacak. Bu dalda Aras Kaya, Avrupa ikincisi unvanıyla yarışmalara katılıyor.

Sabah seansının sonundaki 400 metre engelli elemelerinde ise Avrupa şampiyonu ve dünya altıncısı Yasmani Copello yarışacak. Final favorilerinden Copello, ikinci seride 5 numaralı kulvarda koşacak. Copello, bu dalda Türkiye rekorunu Amsterdam’daki Avrupa Şampiyonası yarı finalinde 48.42’ye indirmişti.