Türkiye Atletizm Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu 23 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da toplanıyor. Kongrede başkanlık için tek aday Fatih Çintimar.

Atletizmin dört yıllık yeni yönetiminin belirleneceği Türkiye Atletizm Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu öncesinde hazırlıklar tamamlandı. Federasyonda başkanlık seçimi için gerekli şartları sağlayan şu anki başkan Fatih Çintimar yeniden aday oldu. Çintimar, seçime tek aday olarak giriyor.

46 yaşındaki Fatih Çintimar, 2013’te olağanüstü kongreyle göreve geldiği atletizmde 2016-2020 arasındaki dört yıllık dönem için yeniden sorumluluk üstlenmeye hazırlanıyor. 14 yıllık faal atletizm yaşamının ardından spor yöneticiliğinde çeşitli görevlerde bulunan Çintimar, 28 Eylül 2013’te TAF başkanı olarak seçilmişti.

1922 yılında kurulan Türkiye’nin en köklü federasyonlarından olan atletizmde Fatih Çintimar, 100 yıla yaklaşan kurumun tarihindeki 32. başkan olarak kayıtlara geçmişti.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun kongresinde 226 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. 23 Ekim 2016 Pazar günü gerçekleşecek seçimde tek aday olan Fatih Çintimar, seçimi tamamladıktan sonra aynı gün yeni oluşturacağı yönetim kuruluyla bir araya gelmesi bekleniyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarihindeki başkanlar ve görev dönemlerine bu linkten ulaşabilirsiniz.