Avrupa Atletizm Birliği’nin yeni merkezi olan Avrupa Atletizm Evi, Lozan’da yapılan bir davetle resmen açıldı. Seçkin konukların olduğu davette Türkiye Atletizm Federasyonu da temsil edildi.

51 üyesi bulunan Avrupa Atletizm Birliği’nin yeni yapılan genel merkezi Lozan’da açıldı. The House of European Athletics (Avrupa Atletizmi’nin Evi) olarak isimlendirilen binanın açılışında EA Başkanı Svein Arne Hansen’in davetlisi olarak seçkin konuklar vardı.

Gecede EA üyesi Türkiye Atletizm Federasyonu’nu başkan Fatih Çintimar, Dış İlişkilerden Sorumlu As Başkan Salih Münir Yaraş ve Genel Sekreter Fahrettin Yıldız temsil etti.

yenibina

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, IAAF birinci başkan yardımcısı Sergey Bubka, IAAF CEO’su Jean Gracia gibi konukların olduğu gecede Avrupa atletizminde geleceğine dair bir sunum yapıldı.

Binanın girişinde hazırlanan panoda davetliler kendi dillerinde mesaj yazıp tablo çizdiler. TAF Başkanı Çintimar ve Genel Sekreter Yıldız da panoya mesaj yazanlar arasındaydı.

Bu arada bir çok görüşme gerçekleştiren TAF ekibi, EA Başkanı Svein-Arne Hansen’i bu projeden dolayı kutlarken, bir de TAF logolu duvar saati hediye etti. Başkan Çintimar, IAAF başkan yardımcısı Bubka ve bazı diğer yetkililerle de görüştü.