İtalya’da 11 Aralık’ta yapılacak olan 23. Avrupa Kros Şampiyonası’nda yarışacak Türkiye Milli Takımı belli oldu. Takımda 32 atlet yer alacak.

İtalya’nın Chia kentinde önümüzdeki ay yapılacak olan 23. Avrupa Kros Şampiyonası’na iddialı giden Türkiye takımı, Adana’daki kros ligi müsabakası sonrasında netleşti. Adana etabından sonra belirlenen takımda büyükler, U23 ve gençler kategorilerinde toplam 32 atlet yer alıyor.

Bu yıl özellikle büyükler takımda şampiyonluk hedefleyen Türkiye, zorlu şampiyonada kariyerinde Avrupa şampiyonluğu bulunan atletlerle yarışacak. Son iki yılın Avrupa Kros şampiyonları Polat Kemboi Arıkan ve Ali Kaya ay-yıldızlı formayı terletirken, Avrupa yarı maraton ikincisi Kaan Kigen Özbilen, Balkan kros şampiyonu Ramazan Özdemir, kros liginin son yarış galibi Alper Demir ve milli atlet Cihat Ulus’tan oluşan altılı, erkekler takım kupasını kaldırmak için mücadele verecek.

Büyük kadınlarda ise çifte Avrupa şampiyonu Yasemin Can ile birlikte Avrupa 3000 metre su engelli üçüncüsü Özlem Kaya, Avrupa Kupası 10 bin metre şampiyonu Esma Aydemir ile birlikte Dünya Üniversiteler kros şampiyonu Sevilay Eytemiş ve Sebahat Akpınar yer alıyor.

Türkiye’nin Chia 2016 kadrosu şöyle:

BÜYÜK ERKEKLER: Ali Kaya, Polat Kemboi Arıkan, Kaan Kigen Özbilen, Alper Demir, Ramazan Özdemir, Cihat Ulus

BÜYÜK KADINLAR: Yasemin Can, Meryem Akdağ, Özlem Kaya, Sevilay Eytemiş, Esma Aydemir, Sebahat Akpınar

U-23 ERKEKLER: Aras Kaya, Onur Aras, Ömer Tuncer, Saffet Elkatmış

U-23 KADINLAR: Tubay Erdal, Tuğba Güvenç, Emine Hatun Tuna, Fatma Demir

GENÇ KADINLAR: Pınar Demirtaş, Yayla Kılıç, Emine Akbingöl, Bahar Atalay, Sümeyye Erol, Latife Güneş

GENÇ ERKEKLER: Ömer Oti, Sezgin Ataç, Ferhat Bozkurt, Nurkan Dağtekin, Ramazan Karagöz, Mustafa Özseçer