Disk atma branşında 17 kez Türkiye rekoru kıran, Türkiye, Uluslararası ve Balkan Şampiyonaları’nda  önemli dereceler elde eden ve Türk Atletizmine birçok şampiyon kazandıran, atletizm ve boksun federasyon başkanlarından merhum Osman Nuri Turan, ölümünün birinci yıl dönümü olan 5 Ocak tarihinde mezarı başında anıldı.

Anma törenine; saygı değer eşi Benal Turan, kızı Şule, oğlu Tani, Gençlik ve Spor Eski Bakanı Sayın Yücel Şeçkiner, rekortmen ve şampiyon atletlerimizden Sayın Muharrem Dalkılıç, Ömer Lütfü Gültekin, Mehmet Tümkan, Artun Talay, Muammer Yargülü, Atletizm federasyonu Eski Genel Sekreteri Sayın İbrahim Tunalı, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu Güreşçimiz Sayın Ahmet Ayık ve Atletizm Camiamızın emektarı Sayın Ümit Pehlivan katıldı.

Tören için getirilen İmam tarafından okunan duadan sonra Gençlik ve Spor Esi Bakanımız Sayın Yücel Seçkiner Merhum Osman Nuri Turan için; “Vatanı ve Milletine bağlı değerlerine saygılı dürüst, tutarlı ve saygın bir şahsiyet ” olduğunu söyledi ve birkaç anısını anlattı.

“En Büyük Onurumuz Türklüğümüzdür” diyen Merhum Osman Nuri Turan Başkanımızı Türkiye Atletizm Federasyonu olarak Minnet, Şükran ve saygıyla anıyoruz.