Türkiye Atletizm Federasyonu’nün kültür hizmeti TAF Kütüphanesi, Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda EA Başkanı Svein-Arne Hansen ve TAF Başkanı Fatih Çintimar tarafından hizmete açıldı.

Zaman için atletizmde bugüne dek yayımlanmış tüm türkçe kaynakları toplamayı amaçlayan TAF Atletizm Kütüphanesi, 17 Şubat Cuma günü İstanbul Cup Salon Yarışmaları’ndan önce resmen hizmete açıldı. Aslı Çakır Alptekin Salonu’nun zemin katında bir ay gibi kısa bir sürede hazırlanan kitaplığın açılışında EA Başkanı Svein-Arne Hansen ve CEO Christian Milz de hazır bulundu. Kırmızı kurdelayı başkan Fatih Çintimar ile birlikte kesen Hansen, kendisinin de çok iyi bir pul koleksiyoncusu olduğunu hatırlatarak bu tarz çalışmalara büyük önem verdiğini vurguladı ve “Bu harika kütüphaneyi atletizme kazandıranlara teşekkür ederim” diye konuştu.

Türkiye’de TMOK Kütüphanesi’nden sonra spor odaklı ikinci kütüphanesi olan TAF Atletizm Kütüphanesi’nde atletizm yıllıkları, yarışma kitapçıkları, teknik materyaller, kural kitapları, sezonluk istatistik listelerinin aralarında olduğu 1300’e yakın eser bulunuyor.

Kütüphanenin ilk bağışçısı olan EA ve TAF Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş ise ilk aşamada 230 kitap bağışıyla raflardaki yerini aldı.

NOT: TAF Kütüphanesi’ne bağış yapmak isteyenler için www.taf.org.tr’de bir bölüm oluştulacak. Detayları bir kaç güç içinde yayınlanacak.