Milli Eğitim Bakanlığından ‘IAAF Çocuk Atletizm’ projesi için devrim niteliğinde bir karar çıktı.

Atletizm Federasyonu ile MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında uzun süren görüşmeler sonunda, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği’nin (IAAF) 196 ülkede uygulattığı “IAAF Çocuk Atletizmi” projesi artık Halk Eğitim Merkezlerinde kurs olarak verilebilecek.

Türkiye’nin her il ve ilçelerinde yoğun ilgi gören Halk Eğitim Kurs programı kapsamına alınmasıyla son yıllarda en iyi alt yapı uygulaması olarak gösterilen “IAAF Çocuk Atletizmi” projesi artık daha geniş kitlelere ulaşacak ve çocuklarımızın oyun formatında spor ile tanışması sağlanacak.

unnamed (5)Ayrıca Halk Eğitim Merkezlerinde açılacak olan kurslara, IAAF Çocuk Atletizmi Türkiye Koordinatörlüğünce yürütülen antrenör seminerlerinde eğitim görerek tüm dünyada geçerliliği olan sertifikayı alan kursiyerlerin de ücretli görev alması sağlandı.
Proje Koordinatörü Necdet Ayaz, hedeflerden birinin yakalanmış olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu ilk adımdı. Bundan sonra da 3 – 12 yaş grupları arasındaki geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sporla tanışmalarını sağlayan bu proje için asıl amaç, MEB tarafından ilköğretim ve ana sınıflarda müfredata dahil edilmesidir” dedi.

Ayaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu sevindirici olayın gerçekleşmesinde emeği geçen başta Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Sayın Fatih Çintımar’a, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü ve ekibine şükranlarımızı sunuyorum. Asıl amacımıza ulaşmamız için de aynı duyarlılığı göstereceklerine inancımız sonsuzdur.”

unnamed (1)