Türkiye Atletizm Federasyonu IAAF Çocuk Atletizmi Projesi yeni dönem tanışma ve planlama toplantısı 18-19 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da yapıldı.
IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz’ın Başkanlığında gerçekleşen toplantıya Türkiye Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız ile birlikte yeni yapılanma sonucunda kurulan;
Eğitim Grubu’ndan; Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu, Öğretim Görevlisi Sibel Tetik, Arş. Gör. Sevim Güllü, Öğr. Gör. Haldun Domaç, Öğr. Ayşe Özkol ve Öğr. Fatma Şahinoğlu,
Danışma Grubundan; İsmail Akçay, Fikret Üstünsoy Mirza Egeli, Nilüfer Bircan ve Av. Ece Doğanay,
Denetim Grubundan; Mehmet Tümkan, Ali Çelik, Nafiz Keke ve Aslan Koç,
Medya Grubundan; Nezir Önal, Şule Aktar, Uğur İnceoğlu, Cahit Kuran ve Adnan Yahşi,
Sosyal Etkinlikler Grubundan; Prof. Dr. Oktay Burma
Organizasyon Grubundan; Yrd. Doç. Dr. Murat Özgüler, Bülent Tekateş, Reyhan Dağ, Fırat Aydoğan ve İsa Aydemir ile Sekreterya üyeleri Kübra Işlak ve Mehmet Güneş katıldı.
IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz üyeleri selamladıktan sonra sözü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız’a verdi. TAF Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız, “Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza hizmet eden bu insanların namı yaşayacaktır ” diyerek başta Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz olmak üzere tüm üyelere teşekkür etti. Yıldız, böylesine nezih bir topluluğun bir araya getirilmesinden duyduğu memnuniyeti vurgularken, “Federasyon olarak üzerimize düşen tüm görevi seve seve yapacağız” dedi.
IAAF Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz ise, bu görevin yeniden kendisine verilmesi nedeniyle TAF Başkanı Fatih Çintimar ile desteklerini hep yanında hissettiği TAF Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız’a teşekkür etti. Projeyi eski ve yeni üyelere anlatan Ayaz, ” Bu önemli proje ile yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın öncelikle sağlıklı bireyler olabilmeleri ve varsa ki çokça olduğunu bildiğimiz yetenekli çocuklarımızın da spor yapmaları sağlanarak şampiyonlarımız olabilmeleri sağlanabilmesi görevini yapmış olacağız” dedi. Ayaz ayrıca görev teklif ettiği kişilerin görevi kabul etmiş olmalarından son derece memnun olduğunu belirterek ülkenin her yerindeki çocuklara ulaşılabilmesi için gerekli olan çalışmaların hiçbir fedakarlıktan kaçınmaksızın ekip olarak yapılacağını söyledi.
Toplantıda tüm üyeler özel olarak hazırlanan bir sunu ile tanıtıldı. Ayrıca projenin geçmiş uygulamalarından hazırlanan film ile geçen yıl Türkiye’de bir ilke atılarak hazırlanan Atletizm temalı Halk Dansları videosu üyelerin dikkatine sunuldu.
Koordinatör Necdet Ayaz, bu yıl uygulamaya başlanan Anaokullarında Çocuk Atletizmi çalışmaları ile ilgili bilgi verirken, Türkiye Uygulamalarını içeren kitabı da grup üyelerine tanıttı.DSC_0287
İki gün süren toplantıya mazeretleri nedeniyle Danışma Grubundan, Prof. Dr. Doğan Demirhan ve Hanife Sağlam, Sosyal Etkinlikler Grubundan, Bilgen Bengü, Salim Dündar, Sümer Ezgü ve Ersan Erdura, Denetim Grubundan Bülent Saygan katılmadı.
Toplantının sürprizi ise “En Şanslı Kişi” kura çekilişi oldu. Koordinatör Necdet Ayaz’ın hazırladığı bu özel çekilişle, 9 üye hazırlanan özel ödüllerin sahibi oldu. IAAF Çocuk Atletizminin yeni dönem ilk organizasyonunun 24-26 Şubat tarihleri arasında Manisa’da gerçekleştirildi

DSC_0313