IAAF Asbaşkanı Sergey Bubka, Avrupa Salon öncesindeki Türkiye takım toplantısına sürpriz bir ziyarette bulunarak TAF ekibine ve sporculara başarılar diledi. 

Türkiye Atletizm Milli Takımı’nın Belgrad’daki yarışma öncesinde yapılan takım toplantısı resmi takım oteli Beograd Crown Plaza’da yapıldı. Toplantıya Türkiye Cumhuriyeti Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, TAF Başkanı Fatih Çintimar, Genel Sekreter Fahrettin Yıldız, Yönetim Kurulu Üyesi Celalettin Deniztoker katıldı.

Toplantının ilk bölümünde konuşmalar tamamlandıktan sonra atletler adına Özlem Kaya ve Yavuz Can söz aldığı sırada, salona IAAF Başkanı Sergey Bubka ve EA Yönetim Kurulu Üyesi ve TAF Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkanı Salih Münir Yaraş girdi. Başkan Çintimar’ın yakın dostluğu bulunan Bubka, herkesi selamladıktan sonra başkan tarafından masaya davet edildi ve bolca alkış alan bir motivasyon konuşması yaptı.

toplanti2

Efsanevi atlet Bubka, “Hepiniz buraya antrenmanlarınızın karşılığını almaya geldiniz. Size bir önerim var. Kendinize güvenin. Ve evinizde yarışıyor gibi yarışın. Türkiye Şampiyonası’ndaki gibi. Bölgenizdeki sıradan bir yarışma gibi. Aynı şekilde davranın ve sadece kendinize odaklanın” diye konuştu ve atletlere içtenlikle başarılar diledi.

Başkan Fatih Çintimar için övgü dolu sözler söyleyen Bubka, “Fatih’i iyi tanıyorum. Sizin için nasıl şartlar sağladığını, nasıl çalıştığını biliyorum. Federasyon olarak da gerçekten sağlam bir takıma sahipsiniz. Gençler, bunun hakkını verin” dedi.

Sergey Bubka, konuşmasından sonra takımla fotoğraf çektirip, Büyükelçi Tanju Bilgiç ile birlikte toplantıdan ayrıldı.

sergey

Toplantının geriye kalan bölümünde koordinatörler Ayşegül Baklacı ve Aydın Çetin, teknik bilgileri verirken, kapanış konuşmasını yapan Fatih Çintimar’ın motivasyona dair anlattığı 1992 yılından bir Türkiye Şampiyonası anısı, salondakileri kırıp geçirdi.

15 Türk atletin yarışacağı Avrupa Salon, 3-5 Mart tarihlerinde Belgrad’da 49 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek.

BASIN İÇİN YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK FOTOĞRAFLAR
Foto 1 / Foto 2 / Foto 3