Türkiye Atletizm Federasyonu atmalar branşına yönelik kamplar İzmir, Antalya ve Adana’da devam ediyor. 

Mayıs ayındaki İslami Dayanışma Oyunları ve sonrasındaki yoğun şampiyona programı için yapılan kamplar farklı kentlerde sürüyor. Avrupa Atmalar Kupası’na katılan milli takım atıcıları da bu yarışmadan döndükten sonra farklı kentlerde kamplarını sürdürüyor.

20 Mart’ta başlayan İzmir’deki atmalar kampında dört antrenör, dokuz atlet bulunuyor. Çekiç ve ciritçilerin yer aldığı Adana’daki atmalar kampında ise yedi sporcu, üç de antrenör yer alıyor. Atıcıların bir bölümü ise Antalya’da kampa girdi. 17 ve 24 Mart’ta kampa katılan atletlerin ardından 2 Nisan’da katılacaklarla birlikte Antalya’daki atmalar kampındaki sporcu sayısı 20’ye ulaşacak.

Çalışmalarını yoğun bir tempoyla sürdüren atma branşındaki sporcuların Dünya Atletizm Şampiyonası’ndan Avrupa Gençler Şampiyonası’na kadar uzanan farklı organizasyonlarda hedefleri bulunuyor.

Kamplara kayıtlı olan atletlerimiz şöyle:

ADANA ATMALAR KAMPI: Kıvılcım Kaya Salman, Mehmet Karakoç, Abdullah Karataş, Dünya Ezgi Sayan, Eda Tuğsuz, Emin Öncel, Ömer Faruk Avan, Toygar İsmet Pekbak.

İZMİR ATMALAR KAMPI: Aybüke Bingöl, Nur Muhammet Maviş, Yalçın Kaba, Talat Erdoğan, Batuhan Hızal, Emel Dereli, Tuğçe Şahutoğlu, Eşref Apak, Hüseyin Atıcı.

ANTALYA ATMALAR KAMPI: Ahmet Talha Kılıç, Emrecan Ercan, Metehan Acar, İsmail Çalışkanlı, Özkan Baltacı, Hakan Mert Sözüdiri, Elçin Kaya, Mesut Eğertaş, Tuna Ceylan, Metin Güdücü, Özlem Becerek, İlayda Ertunç, Erhan Doğrul, Talha Çelik, Halil Yılmazer, Merve Yılmazer, Aysel Boztaş, M.Sami Duru, Murat Çimen, Servet Çimen.