Aydın’da yapılan Spor Toto U16 Ligi müsabakalarında erkekler ve kızlarda şampiyonlukları ENKA Spor Kulübü aldı. Yarışmalarda 47 takımdan 497 atlet boy gösterdi.

Erkeklerde 23, kızlarda 24 takımın yarıştığı yoğun katılımlı Spor Toto U16 Atletizm Ligi’nde birinci gün sekiz, ikinci gün ise yedi branşta yarışmalar yapıldı. Müsabakalar sonunda İstanbul ekibi ENKA, iki şampiyonluğun da sahibi oldu.

Erkeklerde ilk günü 36 puan farkla lider bitiren ENKA, ikinci günde de üstünlüğünü sürdürdü ve toplamda 320 puana ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise ikinci gün yaptığı atakla Bursa Osmangazi Belediyesi’ni geçip 265,5 puanla ikincilikte yer aldı. ENKA ve İBB’nin ardından 245 puan yapan Bursa Osmangazi ise kürsüye çıkan üçüncü ekip oldu.

Kızlarda ise ENKA, 339 puanla şampiyonluğu alırken, ikincilik 307 puanla Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin, üçüncülük de 281,5 puanla Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin oldu. İlk günü ikinci sırada tamamlayan Gaziantep Şölenspor ise ikinci günün başında 300 metre engellide diskalifiye edilince bir anda geriye düştü ve iki puan farkla podyum dışında kaldı.

erkekler

 

Spor Toto U16 Ligi yarışma sonuçlarına ekteki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

2017 SPOR TOTO U16 ATLETİZM LİGİ SONUÇLARI
ERKEKLER / KIZLAR

FOTO GALERİ