Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Derneği’nin organizasyonu olan Edirne Dostluk Maratonu, Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’nin katkılarıyla 4 Haziran 2017’de düzenlenecek.

Türkiye’nin Avrupa Atletizm Birliği’nin (EA) güvenlik ve kalite standartlarına uygun yol yarışları arasına eklenen Edirne Sınırsız Dostluk Maratonu, 4 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Bu yıl üçüncüsü yapılacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, EA tarafından yol yarışları değerlendirmesinde en önemli ikinci kategori olan üç yıldız kategorisine alındı.

Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Grubu Derneği’nin Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteğiyle düzenlediği yarış, Avrupa Atletizm Birliği’nin kriterlerini sağlayarak uluslararası alanda kalitesi onaylanmış organizasyonların arasına girdi. Sahip olduğu resmi parkur sertifikası, katılımcılara verdiği hizmetler ve yerine getirdiği diğer teknik gereksinimler, Edirne Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’na EA değerlendirmesinde üç yıldızı getirdi.

Avrupa Atletizm Birliği, Avrupa’da düzenlenen yol yarışlarını bir, üç ve beş yıldız olarak üç farklı kategoride değerlendiriyor. Bu yıl Edirne’deki maratona çeşitli ülkelerden yaklaşık 1000 sporcunun katılması bekleniyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, yarışa verdikleri desteklerden dolayı Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi’ne teşekkür etti.