Çoklu branşların yeni yarışma serisi KOMPLE ATLET’in açık hava sezonundaki ilk etabı İzmir’de 22-23 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Dekatlon ve heptatlonda 2017 açık hava sezonunun ilk yarışması KOMPLE ATLET çoklu branşlar serisinin ilk ayağı olarak İzmir’de gerçekleşecek. 22-23 Nisan 2017 tarihlerindeki birinci etaba, üç haftadır aynı kentte kampta olan çoklu branş atletleri de katılacak. KOMPLE ATLET’in birinci ayağı, sona yaklaşan kampın bir değerlendirmesi anlamına da geliyor.

Üç etaptan oluşan KOMPLE ATLET’in geçtiğimiz ocak ve şubat aylarında salon sezonunda yapılan bölümüne sırasıyla 64, 39 ve 77 atlet katılmıştı. Açık havadaki katılım rakamlarının da bu sayıya yakın olması bekleniyor.

U16, yıldızlar, gençler ve tasnifi beraber yapılacak olan U23-Büyükler kategorilerindeki yarışmalarda genel sıralama üç etapta alınan puanların toplamıyla oluşacak. Genel sıralamada ilk üçe giren isimler, tüm etaplarda harcırah baraj derecelerini aşmak kaydıyla Türkiye Atletizm Federasyonu’nun teşvik için koyduğu para ödülünü elde edebilecek. TAF, KOMPLE ATLET sezonu için beş kategori toplamında 22 bin lira para ödülü dağıtacak.

KOMPLE ATLET 2017’nin ikinci etabı 6-7 Mayıs’ta yine İzmir’de, final mücadeleleri ise her branşın kendi Türkiye Şampiyonası’nın içinde gerçekleşecek. Buna göre U23 ve büyükler 14-15 Haziran’da Bursa’da, U16 ve yıldızlar 17-18 Haziran’da Ankara’da, gençler ise 20-21 Haziran tarihlerinde Bolu’da yarışacak.

 

PROGRAM