Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent kültürüne yeni bir boyut kazandırmak, spor ile kitap okuma alışkanlığını aynı potada buluşturmak amacıyla Dünyada tek olma özelliği taşıyan ve Türkiye gündemine damgasını vuran “Kocaeli Kitaba Koş” organizasyonu, bu yıl 7 Mayıs Pazar günü saat 10.00’da  Kocaeli Valiliği, Türkiye Atletizm Federasyonu, Sivil Toplum Kuruluşları ve  Amatör Spor Kulüplerinin desteğiyle gerçekleştirilecektir.

9.Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinlikte bu sene “Her Şey Oku İle Başladı” teması üzerinden yola çıkan Büyükşehir,katılımcılara Oku Ülken İçin,Oku Barış İçin,Oku Millet İçin ve Oku Birlik İçin gibi değerlerin olduğu özel tasarımlı tişörtler dağıtılacaktır. Organizasyon için herhangi bir kayıt ya da başvuru gerekmiyor. Koşuya katılmak isteyenlerin koşu saatinden önce parkurda olmaları gerekecek.

Halk koşusu; Seka Park alanı içindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgilendirme Noktası([email protected]İN) önünde saat 10.00’da başlayacak. Salim Derviş oğlu Caddesi’ni takip edecek olan katılımcılar; Marinadan sahile girerek sahil boyunu takip edecek ve Cumhuriyet Köprüsü üzerinden Atletizm Pistine ulaşacak. Atletizm Pisti’nde parkuru tamamlayan tüm katılımcılara ücretsiz kitap hediye edilecek.