İlk kez yapılan Kulüplerararası Yarı Maraton Ligi’nin birinci kademesi Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nda gerçekleşti. Alınan sonuçlara göre kadınlarda Bursa BŞB, erkeklerde ise İstanbul BŞB liderliği elde etti.

Tarihi Yarımada’da 30 Nisan günü gerçekleşen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kapsamındaki Kulüplerarası Yarı Maraton Ligi’nde ilk kademede 14 takım yarıştı. En iyi sonucu alan ilk üç atletin derecesine göre yapılan takım klasmanlarında Bursa BŞB ve İstanbul BŞB liderlikleri alan ekipler oldular.

Kadınlarda Esma Aydemir, Fadime Çelik ve Sebahat Akpınar’dan oluşan 3:47:01’lik toplam derece Bursa BŞB’yi Kasımpaşa ve Beşiktaş’ın önünde liderliğe yerleştirdi. Kasımpaşa, 4:07:44’lük bir derece yakalarken, Beşiktaş 4:30:06 ile ilk etabı üçüncü sırada bitirdi.

Kadınlarda sıralamaya giren diğer ekipler Batman Petrolspor, İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi SK oldu.

Erkeklerde ise favori İstanbul BŞB finiş gören üç atletiyle ikinci sırada Beştelsiz’e sekiz dakika fark yaptı. Alper Demir, Vedat Günen ve Vedat Bayram üçlüsünün toplam derecesi (3:14:36), Büyükşehir Belediye’yi liderliğe taşıdı. Zeytinburnu Beştelsiz Spor 3:22:53 ile ikinci, Galatasaray ise 3:32:02 ile üçüncü oldu.

YARI MARATON LİGİ İLK KADEME – SONUÇLAR