Türkiye Atletizm Milli Takımı’nın tarihi bir başarı hedeflediği Bakü’deki 4. İslami Dayanışma Oyunları için belirlediği kafile onaylandı. Oyunlarda Ay-yıldızlı takım 45 atletle madalya arayacak.

Bakü’de 12-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek 4. İslami Dayanışma Oyunları’nda Türkiye’yi atletizm branşında temsil edecek olan sporcular belli oldu. Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’ın kafile başkanlığında gidilecek olan Bakü’deki oyunlarda 45 atlet madalya arayacak.

Türkiye takımında kariyerinde Olimpiyat madalyası olan Eşref Apak ve Yasmani Copello dışında Avrupa şampiyonu unvanlı Yasemin Can ve Nevin Yanıt-Baltacı da bulunuyor. Türkiye atletizm kafilesi, daha önceki oyunlarda elde ettikleri madalya sayısının toplamı kadar kürsüye çıkıp sıralamanın ilk sırasını elde etmeyi hedefliyor.

Bakü’de yarışacak olan atletler şöyle:

ERKEKLER: Ali Kaya, Alper Kulaksız, Aras Kaya, Aşkın Karaca, Batuhan Altıntaş, Emin Öncel, Emre Zafer Barnes, Eşref Apak, Alperen Acet, İzzet Safer, Kaan Kigen Özbilen, Enis Ünsal, Özkan Baltacı, Mustafa Güneş, Osman Can Özdeveci, Ramazan Özdemir, Ramil Guliyev, Ümit Sungur, Yasmani Copello Escobar, Yiğitcan Hekimoğlu, Yavuz Can.

KADINLAR: Nimet Karakuş, Berivan Şakır, Buse Arıkazan, Büşra Nur Koku, Cemre Bitgin, Demet Parlak, Eda Tuğsuz, Elçin Kaya, Elif Yıldırım-Gören, Emel Dereli, Emine Hatun Tuna, Esma Aydemir, Karin Melis Mey, Kıvılcım Kaya-Salman, Meryem Akdağ, Büşra Yıldırım, Mizgin Ay, Nevin Yanıt-Baltacı, Özlem Kaya, Pınar Aday, Sibel Çınar, Tuğba Güvenç, Tuğçe Şahutoğlu, Yasemin Can.

Kadrodaki atletler, 13 Mayıs’ta İstanbul WOW Hotel’de toplanacak.

Kamp duyurusu için tıklayın