Federasyonumuzun düzenlemekte olduğu geleneksel ATATÜRK YOL KOŞUSU’nun 37.si her yıl olduğu gibi bu yılda Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Kurtuluş Savaşını başlattığı gün olan 16 Mayıs tarihinde Gülhane Parkı’nda yapılacaktır.

Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun’a hareket ettiği yer olan Sarayburnu’nda hareket tarihi 16 Mayıs’ta her yıl Federasyonumuz tarafından düzenlenmekte olan geleneksel Atatürk Yol Koşusu Gülhane Parkı’nda her sene 16 Mayıs günü yapılmaktadır.

Federasyonumuz kurucularından Sayın Kemal Bektaş tarafından ilk olarak 1978 yılında organize edilen koşumuza, öğrencilerimizin yanı sıra büyük ve genç yaş sporcularımızda katılabilmektedir.

Tamamen amatör spor ruhuna ve Fair-Play anlayışına hitap eden bu organizasyonumuza her yıl olduğu gibi katılacak olan protokol üyeleri, sporcu, antrenör, basın mensubu ve tüm halkımıza teşekkürü bir borç bilir; nice faaliyetlerde buluşmak üzere spor yaşamlarında başarılar dileriz…

Bu anlamlı koşumuza sporcu öğrenciler ve kulüp sporcularının yanı sıra, sizleri de aramızda görmekten onur duyacağız.

Ali DÜŞMEZ
İASKF Genel Başkanı
İSTANBUL AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
GELENEKSEL 37. ATATÜRK YOL KOŞUSU

Tarih : 16 Mayıs 2017 Salı
Saat : 10.00
Yer : Gülhane Parkı Sarayburnu Kapısı

Kategoriler

Yıldız Bayanlar 1500 m 2003 – 2004 – 2005 Doğumlular
Yıldızlar Erkekler 2000 m 2003 – 2004 – 2005 Doğumlular
Genç Bayanlar 2000 m 1999 – 2000 – 2001 – 2002 Doğumlular
Genç Erkekler 3000 m 1999 – 2000 – 2001 – 2002 Doğumlular

YARIŞMA KOŞULLARI VE ÖDÜLLERİ

– Bu müsabakaya iştirak edecek takımlar bağlı bulundukları kurumdan
(Okul,Kulüp,müessese gibi)Yazılı belge getirmek mecburiyetindedirler.
– Okullar kendi göğüs numaraları ile katılabilirler.
– Ferdin yarışa gireceklerin lisans veya Doktor raporu ibraz etmeleri yeterlidir.
– Yarışa gireceklerin kayıtları , yarıştan yarım saat önce yarış yerinde yapılacaktır. ( 09.30 )
– Bu yarışmada dereceye girenlere madalya ve çeşitli hediyeler dağıtılacaktır.
– Yıldızlar Kategorisi takım tasnifi (3+1) ‘ e göre yapılacaktır.
– Gençler Kategorisi takım tasnifi (4+1) ’ e göre yapılacaktır.
– Tüm Kategorilerde ilk 6. Sporcuya madalya verilecektir.
– Kategorilerde ilk 3 derecelere girecek öğrenciler ödüllendirilecektir.
– Kategorilerde ilk 4 sırayı alan takıma Kupa verilecektir.