Edirne ile Yunanistan’ın Kastanies kenti arasındaki Sınırsız Dostluk Maratonu, 4 Haziran 2017 Pazar günü Edirne’de üçüncü kez gerçekleşti. 

Avrupa Atletizm Birliği’nin “Üç Yıldızlı Yol Yarışı” kategorisinde bulunan Edirne’deki Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, yaklaşık 500 kişinin katılımıyla yapıldı. Erkeklerde Etiyopyalı Sulti Gure Timbre 1:06:12’lik derecesiyle birinci olurken, Getaye Gelaw ikinci, Nuri Kömür de üçüncü sırayı aldı.

Kadınlarda ise Tuğba Bozkurt Batur, 1:34:59’luk dereceyle ipi göğüslerken Seda Kurtuldu ikinci, Ayşegül Gökçe de üçüncü oldu.

Türk-Yunan-Bulgar Dostluk Grubu Derneği’nin organize ettiği yarış, dünyada ilk kez yapılan bir formatla gerçekleşiyor. Bu yarışta atletler, vizesiz olarak sınırı geçip Yunanistan’a girdikten sonra Kastanies kentie uğrayıp yeniden Edirne’ye dönerek mücadeleyi bitiriyorlar.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu için Edirne’deydi. Yol yarışlarının önemine dikkat çeken Çintimar, diğerlerinden farklı olan bu yarışta emeği geçenlere teşekkür etti. Çintimar, yarışın tekerlekli sandalye kategorisindeki birincisine ödülünü takdim etti.

SONUÇLAR İÇİN TIKLAYIN