Türkiye Turkcell Atletizm Süper Ligi’nde Ankara’da yapılan ilk kademe mücadelesi 6-7 Haziran’daki yarışmalarla tamamlandı. Ligde ENKA, hem erkekler hem de kadınlarda ilk etabı lider geçti.

Sekizer takımın yarıştığı Turkcell Süper Lig’de ilk kademe Ankara’daki Ali Naili Moran Atletizm Pisti’nde yapıldı. 20 branşta yapılan yarışmaların ardından ENKA, erkeklerde 146, kadınlarda 151 puan toplayarak ezeli rakibi Fenerbahçe’nin önünde ilk sırayı aldı.

Kadınlar Ligi’nde 12 yarışma kazanan ENKA, 151 puan yaparken, sekiz takımlı dönemde bir kademede alınan en yüksek puan rekorunu egale etti. ENKA, geçen yıl final kademesinde de 151 puan yapmış ve rekor kırmıştı.

Ligde ilk kademeyi ikinci bitiren Fenerbahçe, 143 puan toplarken, Bursa Büyükşehir Belediyesi de 102 puanla üçüncülükte yer aldı. Ligde Beşiktaş 84, Ankara BŞB 80, Anadolu Üniversitesi 70, Bursa Osmangazi Belediyesi 47, Mersin MESKİ de 34 puan yapabildi.

Erkeklerde ise ilk günkü denge, ikinci günde ENKA lehine bozuldu. İkinci gün yarışmalarında dört dalda birinci olabilen ENKA, Fenerbahçe’nin de puan kayıplarıyla birlikte aradaki farkı beş puana çıkardı. Sarı-lacivertliler gün sonunda 4×400’ü kazanarak 141 puana ulaştı, ama 146 puan toplayan ENKA’nın ardında ikinci olarak ilk kademeyi bitirdi.

İki favori ekibin ardından Galatasaray 104 puanla üçüncü olurken, Ankara BŞB, Bursaspor ve Mardin Atletizm, Üsküdar Belediyesi ve Mersin MESKİ de diğer sıraları aldılar.

Süper Lig’de ikinci kademe, 6-7 Temmuz’da Bursa’da yapılacak ve şampiyonluk kupası sahibine verilecek.

SONUÇLAR
Erkekler / Kadınlar

FOTO GALERİ