İlk kez gerçekleşen çoklu branş serisi Komple-Atlet’in büyüklerden sonra yıldızlar ve U16 grubundaki müabakaları da noktalandı.

Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’yla birlikte yapılan Komple-Atlet U18 ve U16 grubu finali ve aynı yaş gruplarındaki Türkiye Çoklu Branş Birinciliği’ne 35 atlet katıldı.

Yapılan yarışmalar sonunda yıldızlarda İsmail Tekbıçak, 5602 puanla en iyisini gerçekleştirip yıldızlarda dekatlon Türkiye şampiyonu olurken, kızlarda da Leyla Yanardağ, 4044 puana ulaşarak yıldızlar heptatlon Türkiye birinciliğini aldı. Her iki genç yetenek, aynı zamanda üç etaptan oluşan Komple-Atlet sezonunu da lider tamamladı.

Kırşehir’den İsmail Tekbıçak, 16.383 puanla Komple-Atlet U18 sıralamasında Serhat Bulut’un önünde ipi göğüsledi. Son ayakta Türkiye ikinciliğini elde eden Murat Demir ise, genel sıralamada Komple-Atlet’i üçüncü olarak noktaladı.

Kızlarda salon sezonunda da yıldızlar grubunu zirvede bitiren Bursalı Leyla Yanardağ, serisini açık havada sürdürdü. Leyla, üç ayak toplamında 12.082 puan yaparak en yakın rakibine bin puana yakın fark yaptı.

U16 yaş grubunda beşli yarışma pentatlon olarak gerçekleşen Komple-Atlet’te Gülse Beyza Usta ve Ersin İlhan güldü. Samsun’dan Gülse Beyza Usta, üç ayakta da birinci olduğu yarışmalar sonunda 8603 puana ulaştı. Ersin İlhan ise 9112 puanla Komple-Atlet liginin birinciliğini aldı.

SONUÇLAR
U18 Kızlar Heptatlon
U18 Erkekler Dekatlon
U16 Kızlar Pentatlon
U16 Erkekler Pentatlon