Komple Atlet Serisi’nin sonuncusu, Bolu’daki Türkiye Gençler Atletizm Şampiyonası içinde tamamlandı. Gençlerde Buket Katya Orhonsayın ile Hüseyin Alper Gürses, hem Türkiye şampiyonu, hem de Komple Atlet 2017’nin galibi oldular.

Çoklu branşlardaki Komple Atlet yarışma serisinin U20 yaş grubundaki üçüncü ayağı, aynı zamanda Türkiye Çoklu Branş Birinciliği olarak Bolu’da gerçekleştirildi. Erkeklerde sekiz, kadınlarda altı olmak üzere toplam 14 çoklu branş atletinin katıldığı son kademede birincilikleri alan Hüseyin Alper Gürses ve Buket Katya Orhonsayın, Türkiye şampiyonu ve Komple Atlet 2017’nin galibi oldular.

Genç kadınlarda ilk iki kademede Emine Selda Kırdemir’e geçilen İzmirli Buket Katya Orhonsayın, son kademede 4176 puan yaptı. Bu yılın Komple Atlet gençlerdeki en yüksek puanına imza atıp kariyer derecesini geliştiren Katya, ikinci günde istediği puanları alamayan ve günü 3733 ile dördüncü tamamlayan Kırdemir’i genel sıralamada da geçip Komple Atlet’in galibi oldu. Orhonsayın, mart ayı başında salondaki Komple Atlet U20 mücadelesinin de galibi olmuştu.

Türkiye birinciliğinde yarışan Tuğba Yeni, 3951 puanla ikinci olurken, üçüncülüğü bu sezonki en iyi puanını 3881’e yükselten Asya Çulhaoğlu elde etti. Asya, Komple Atlet sıralamasında da Orhonsayın ve Kırdemir’in ardından üçüncü olmayı başardı.

Erkeklerde Hüseyin Alper Gürses, 2017’de salondan sonra açık havada da çoklu branş Türkiye şampiyonluğunu aldı. Gürses, ilk iki ayakta olduğu gibi yine 6000 puanı aştı, ancak ilk güne oranla daha düşük bir performans çizdiği ikinci günün sonunda 6088’de kaldı. Toplamda 18,488 puana ulaşan Gürses, Hüseyin Baki Akdeniz’in önünde Komple Atlet Ligi’nin de galibi oldu.

Bolu’daki Komple Atlet 3. kademede 5706 puan yapan Hüseyin Baki Akdeniz, hem Türkiye ikincisi oldu, hem de Komple Atlet’i ikinci olarak noktaladı. Türkiye Şampiyonası’nda üçüncülük 5275 puanla Deniz Aktaş’a giderken, Komple Atlet sıralamasında podyumun son basamağı, Barış Denizleli’nin oldu.

SONUÇLAR
Genç erkekler dekatlon
Genç kadınlar heptatlon