Polonya’da devam eden U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda madalya mücadelesi veren Atletizm Milli Takımı, dün gece tüm şehitler için nöbet tuttu.

15 Temmuz hain darbe girişimi ve terör saldırısı yıl dönümüne rastlayan U23 Avrupa Atletizm Şampiyonası için Polonya’da bulunan Milli Takım Kafilesi, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Başkan Vekili Hasan Çavuşoğlu, Milli Takım antrenörleri ve sporcular, 15 Temmuz Gecesi yıldönümünde tüm şehitler ve gaziler için önce saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı okuyarak nöbet tuttular.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, “Tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

15 Temmuz Gecesi’ne Türkiye’nin Yeniden Kuruluşu diyen Başkan Çintimar, şu açıklamaları yaptı: ”Bu gece hainlere karşı kazanılmış en büyük zaferlerden biridir. Kenya’da Mizgin Ayı’ın, burada da Yasemin ve Büşra Nur’un kazandıkları madalyaları kendi ifadeleriyle tüm şehitlerimize, tüm gazilerimize Ve tüm şehitlerimize atfediyoruz. İnşallah buradan döndüğümüzde bu şampiyon olan sporcularımızın formalarını imzalı olarak tüm şehit ailelerine takdim edeceğiz inşallah” diye konuştu.

Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ve Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ise 15 Temmuz Gecesi şehit olan vatandaşlarımıza ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ise acil şifalar diliyorum. Tüm şehit ailelerine sabır diliyorum. Allahım 15 Temmuz gecesini bir daha ülkemize yaşatmasın diyorum. Rabbim tüm ülkemizi hain düşmanlardan korusun” dedi.