Dünya Atletizm Şampiyonası’ndan tarihi bir sonuçla dönen Atletizm Milli Takımı’nın üç ismi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ı makamında ziyaret etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Londra’daki 16. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda tarihi bir sonuca imza atan Atletizm Milli Takımı’nın dört finalistini makamında kabul etti. Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, TAF Asbaşkanı Mustafa Yasin Taş ve TAF Genel Sekreteri Fahrettin Yıldız’ın da eşlik ettiği ziyarette dört atlet ve iki antrenör yer aldı.

Bakan Bak, 200 metre dünya şampiyonu Ramil Guliyev ile uzunca sohbet ederken, yarışını izlerken büyük heyecan yaşadıklarını söylerek kendisine başarılar diledi. Ziyarette dünya ikincisi milli atlet Yasmani Copello, dünya beşincisi ciritçi Eda Tuğsuz ile antrenörler Oleg Mukhin ve Fatih Avan da hazır bulundu.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, kabulde Türk atletizminin çağ atladığını ve bu gelişim sürecinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü’nün katkılarının çok önemli olduğunu vurguladı ve Bakan Osman Aşkın Bak’a kendilerine gösterdiği alakadan dolayı şükranlarını iletti.

Milli atletler, görüşmenin sonunda Gençlik ve Spor Bakanı Bak’a imzalı forma hediye ettiler.

FOTOLAR