Türkiye Atletizm Federasyonu, atletizminin geleceğine yatırım yapmayı sürdürüyor. Sezon içindeki iki altyapı organizasyonundan seçilen atletler için Erzurum’da 10 günlük geniş kapsamlı bir kamp yapılıyor.

Türkiye Atletizm Federasyonu, sponsoru Turkcell’in desteğiyle Erzurum’da 10 günlük altyapı geliştirme kampı açtı. Palan Otel’de 7 Eylül’de başlayan kamp, 17 Eylül’e kadar sürecek.

Bahar aylarında yapılan Turkcell Küçükler Atletizm Festivali ile Atletizmi Geliştirme Projesi’nde başarılı olan altyapı atletleri ile antrenörlerin katıldığı kampta 160 katılımcı bulunuyor. Kamp süresinde hafif antrenmanların yanı sıra her gün teknik bilgilerin verileceği seminerler gerçekleştirilecek. Programda beslenmeden dopingle mücadeleye, psikolojik hazırlıktan yarışma günü hazırlıklarına kadar profesyonel atletizmin tüm detaylarıyla ilgili genç atletlere bilgiler verilecek.

Balkan Atletizm Birliği’nin karma takımının başında Fransa’da bulunan Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da, Paris dönüşünde kampa giderek genç atletlerle birlikte olacak.