Türkiye Atletizm Federasyonu’nu bünyesindeki Eğitici Eğitmen Semineri, 14-16 Eylül tarihlerinde Yunan eğitmen Dimitrios Damaskinos’un da katılımıyla İzmir’de yapılacak.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği IAAF tarafından 196 ülkede uygulanan IAAF Çocuk Atletizmi projesi yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza yönelik olması nedeniyle federasyonumuzca önemsenen bir projedir. Bu doğrultuda 2014 yılından bu yana projeye bazı ilaveler yapılarak çok daha anlamlı konuma getirilmiştir. Federasyonumuzun yapmış olduğu ilavelerin proje sahibi IAAF tarafından da kabul görmüş ve de takdir edilmiş olması bizim için bir gurur vesilesidir.

Federasyonumuzca yapılan girişimler sonucunda Halk Eğitim Müdürlüklerinde açılan kurslara “IAAF Çocuk Atletizmi” projesinin “Modül” olarak dahil edilmiş olması projeye olan ilginin ciddi anlamda artmasına neden olmuştur.

Bu yoğun ilgi nedeniyle bundan sonra organize edilecek olan seminerlerde eğitmen sıkıntısı yaşanmaması için  IAAF’tan “Eğitici Eğitmen Semineri” açılması talep edilmiştir. Talebimiz uygun bulunarak Yunanistan’dan Dimitrios Damaskinos da IAAF tarafından eğitmen olarak görevlendirmiştir.

Eğitici Eğitmen Semineri 14-16 Eylül 2017 tarihlerinde İzmir’de yapılacaktır. Seminere “IAAF Çocuk Atletizmi” projesine ilgi duyan ve yapılan görüşmelerle programları uygun olan aşağıdaki kişiler kursiyer olarak davet edilmiştir.

Seminer sonunda başarılı olarak belgesini alan kişiler 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde gerçekleştirilecek seminerlerde programları uygun olmaları halinde eğitmen olarak görevlendirileceklerdir.

SEMİNERE KATILACAKLAR:
01- Yrd. Doç. Dr. Ercan HASLOFÇA
02- Yrd. Doç. Dr. Ayşegül YAPICI
03- Yrd. Doç. Dr. Fehime HASLOFÇA
04- Okul Müdürü Ayça ÖRENEL
05- Antr. Bülent SAYGAN
06- Öğr. Ant. Adnan YAHŞİ
07- Öğr. Ant. Fatma ŞAHİNOĞLU
08- Antr. Aksel GÜRCAN
09- Öğr. Gülden KARABUDAK
10- Öğr. Tanmaç ÖRENEL
11-  Öğr. Murat BURSALIOĞLU
12- Öğr. Şafak ÖZEN
13- Antr. Bülent TAŞDEMİR
14- Öğr. Reyhan DAĞ
15- Öğr. İsa AYDEMİR
16- Antr. Gülsüm DURAK
17- Antr. Melihşah KATMAN