Beylikdüzü Belediyesinin organize ettiği İstanbul Masterleri Atletizm Spor Kulübü Derneğinin desteğiyle çok güzel bir atmosferde 188 Kadın 312 Erkek Sporcunun katılımıyla yapıldı. Parkurun başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar şehir içinde yapılan 10K mesafeli yarışmaya ilgi yoğun oldu.
Saat 10.00 da Start alan 10K mesafeli yarışmada Kadınlarda Üsküdar Belediye Spor Kulübünden Özlem Kaya 35:46’lık Derece ile Şampiyon oldu. Svetlana Şepeilova Kaya 40:41’lik dedece ile ikinciliği, Hatice Ünzir 41:07’lik derece ile üçüncülüğü kazandı. Erkeklerde Galatasaray Spor Kulübünden Aykut Taşdemir 32:05’lik derece ile Şampiyon olurken , Gürkan Okul 32:20’lik derece ile ikinciliği, Sancaktepe Belediye Spor Kulübünden Erencan Kaya 33:22 lik derece ile üçüncülüğü kazandı.
Yarışmada dereceye giren Kadın ve Erkek sporcuIarın ödüllerini Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Şatır verdi. Şatır yaptığı konuşmada önümüzdeki yıl bu organizasyonu çok daha geniş katılımlı yapılaması için her türlü katkıyı vereceklerini söyledi.

Yarışma sonuçları