Atletizm Federasyonu’nun 2017 faaliyet programında yer alan kış sezonu “Küçükler-Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi” 15 Ekim 2017 tarihinde 1. kademe yarışmaları ile başlayacak.

Küçükler ve Yıldızlar Kulüpler Bölgesel Kros Ligi yarışmaları iki (2) kademe ve bir final yarışması olarak düzenlenecektir. Bu yarışmalara tüm illerin ilçeleri birer takım oluşturarak ilçe takımı adı altında katılabilirler. Yarışmaların 1. kademe puanları 2. kademe yarışmalarına taşınacak olup; 2. kademe sonucunda toplam puanda ilk üç (3) sıralama içerisinde yer alan takımlar final yarışmasına katılma hakkını elde edeceklerdir. (Bölgelerden teknik kurul tarafından uygun görülen takımlar da final yarışmasına çağrılacaktır.) Final yarışması aynı zamanda Türkiye Şampiyonası olarak değerlendirilecektir.

Yarışma statüsü ve kayıt linkleri aşağıdadır.

Not:  

Turkcell Küçükler – Yıldızlar Bölgesel Kros ligi statüsünün katılım koşullarında değişiklik yapıldı.
“Kulüpler yarışmalara A – B – C takımı adı altında birden fazla takımla katılabilirler. Ancak takım ödül tasnifinde aynı kulüpten sıralamada önde olan takım yer alır diğerleri tasnif dışı olarak değerlendirilir.
Ferdi lisans sahibi sporcular bulundukları ilçe Gençlik ve Spor Kulüpleri adına karma takım oluşturarak yarışmalara katılabilirler, il onayında mutlaka takım adı belirtilmelidir

 

Yarışma statüsü

Küçükler kayıt linki

Yıldızlar kayıt linki

Küçükler katılım listesini görüntülemek için tıklayınız

Yıldızlar katılım listesini görüntülemek için tıklayınız