Litvanya’nın başkenti Vilnius’ta yapılacak olan European Athletics yıllık takvim toplantısı ve 2017 galası için davetli Türkiye Atletizm Federasyonu ekibi bu ülkeye gidiyor. 

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar başkanlığındaki TAF ekibi, Litvanya’nın başkenti Vilnius’taki takvim toplantısı ve EA Golden Tracks ödülleri galası için bu ülkeye gidiyor. Yarın Litvanya’ya gidecek olan TAF ekibi, pazar günü ülkeye dönecek.

Toplantılarda Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek ikili-üçlü atletizm yarışmaları ve bazı takım müsabakaları için görüşmelerde bulunacak. Ayrıca Erzurum’daki Sprint ve Bayrak Kupası yarışmaları için de EA üye ülkelerine tanıtım yapılacak.

2018 takviminin detaylı olarak ele alınacağı EA toplantısında, TAF’ın 2018 taslak programı da uluslararası takvime adapte edilecek.

Toplantılarda TAF Başkanı Çintimar’a Genel Sekreter Fahrettin Yıldız, Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkan ve EA Yönetim Kurulu Üyesi Salih Münir Yaraş ve Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Uğur Küçük eşlik edecek.

14 Ekim Cumartesi akşamı yapılacak EA Gala’da yılın atletleri ödüllerinin sahipleri de açıklanacak. Ödüller için Türkiye’den iki ismin adaylığı bulunuyor. Yılın Erkek Atleti kategorisinde Ramil Guliyev, Yılın Parlayan Kadın Yıldızı kategorisinde ise Yasemin Can, üç kişilik kısa listeye girmeyi başarmıştı.